top of page
  • ahhassinen

Jäsenkirje kaudelle 2023

Päivitetty: 14. maalisk. 2023


Hyvää alkavaa kevättä ja tulevaa kesää Pickalassa! Tässä tuhti uutispaketti sisältäen tiedot PTPC:n jäsenyydestä, yleiset seuran tennis- ja padel-kaudesta, sekä tietoa mm. tulevan kauden merkittävimmistä tapahtumista.

  1. Jäsenyys kaudelle 2023, vuosikokous ja kauden avaus

  2. Tennis

  3. Padel

  4. Pickleball Pickalaan

  5. Merkittävimmät tapahtumat 2023

  6. Muut asiat


1. Jäsenyys kaudelle 2023, vuosikokous ja kauden avaus


Tervetuloa Pickala Tennis & Padel Club ry:n jäseneksi! Jäsenenä saat alennusta tenniksen ja padelin kenttämaksuista, mailoista sekä palloista. Vain jäsenenä sinulla on mahdollisuus ostaa myös suosittu perhekortti-pelioikeus tennikseen. Perhekortista voit lukea lisää tästä: https://www.pickalatennisjapadel.com/tennis


Jäsenmaksu on 35 €. Alle 18-vuotiaiden jäsenmaksu on 20 € ja alle 12-vuotiaat voivat liittyä ilmaiseksi.


Liittymisetuna voit saada Pickala Tennis ja Padel - teknisen t-paidan hintaan 10 €/paita (normaalihinta 30 €).


Jäsenyyden ostaminen ja jäseneksi liittyminen tai sen jatkaminen tapahtuu maksamalla jäsenmaksu seuran tilille FI48 5554 0920 1232 38 / Länsi-Uudenmaan Osuuspankki. Eräpäivä on 30.4.2023.

Laitathan posti- ja sähköpostiosoitteesi, sekä puhelinnumerosi viestikenttään. Mikäli maksat samalla kertaa useamman jäsenmaksun ja/tai perhekortin, kerro maksuun liittyvät tiedot sähköpostilla osoitteeseen toimisto@pickalatennis.fi (laita myös paidan kokotiedot, mikäli ostat paidan). Kaikkien Playtomicin kautta varauksia tekevien sähköposti, nimi ja puhelinnumero tarvitaan.


Kenttätalkoot ja yhdistyksen virallinen vuosikokous järjestetään 22.04.2023. Talkoot alkavat klo 10.00 ja vuosikokous klo 14.00. Tervetuloa kaikki!2. Tennis


Yläkentille saadaan keväällä huima parannus, sillä Saltex rakentaa ITF-laatuluokitukset täyttävät hiekkatekonurmikentät Pickalaan heti kun sää sen sallii.


Tenniksessä järjestetään normaaliin tapaan klubi-iltoja kolme kertaa viikossa ja irto- sekä vakiovuoroja voi luonnollisesti myös varata.

Irtovuorot varataan playtomic-varausjärjestelmästä ja maksu suoritetaan varausjärjestelmän kautta vuoroa varatessa.

Playtomicin voit avata seilaimessa viereisestä linkistä tai lataamalla Playtomic-sovellus puhelimeesi. Vuorot ovat varattavissa myöhemmin keväällä, kun tiedämme paremmin kenttien avaamisesta lumien sulaessa.


Kuten ennenkin, klubi-illat alkavat maanantaisin ja keskiviikkoisin klo 17.00 sekä lauantaisin klo 14.00.

Klubi-isäntä avaa ovet, keittää kahvit ja muodostaa pelisysteemit / parit jne. Klubi-isäntä tekee aina parhaansa, että klubi-iltasi olisi mahdollisimman onnistunut!


3. Padel

Padel jatkaa suosiotaan ja irtovuorot ovat varattavissa Playtomicin kautta sen mukaan kun lumet sulavat ja tiedämme paremmin kenttien avaamisesta tulevalle kaudelle.

Padelin klubi-iltoja järjestetään tulevalla kaudella tasoryhmittäin ja niihin tarvitaan ilmoittautumiset etukäteen. Alkamisajat ja tasoryhmien pelipäivät ilmoitetaan myöhemmin.


Voit lukea lisää Pickalan padelkentistä, hinnoista sekä klubi-illoista tästä linkistä: https://www.pickalatennisjapadel.com/padel


4. Pickleball Pickalaan


Pickleball tulee Pickalaan samaan aikaan kuin uudet yläkentätkin. Excel rakentaa kentän ja se sijoittuu padel- ja ylätenniskenttien väliin. Hinta kaikille pelaajille on 10 €/tunti. Mailojen vuokraus onnistuu myös. Varaukset tehdään Playtomicin kautta.

5. Merkittävimmät tapahtumat 2023


Talkoot ja vuosikokous la 22.4. klo 10.00 alkaen ja vuosikokous klo 14.00.

Aikuisten padel alkeiskurssi la 20.5. ja su 21.5.

Senioripäivät la 13.5. ja su 21.5. klo 12-16 Lasten tenniskurssi ma-ke 5.-7.6.

Lasten alkeis- padelkurssi la 10.6. ja 11.6.

Superlauantai la 10.6. Lasten tennis-/padel-/golfkurssi ma-ke 19.-21.6. Superlauantai la 8.7. Padel/Golf yhdistetty kisa pe 28.7. Superlauantai la 12.8. Tenniksen nelurimestikset la 26.8. Padelmestikset la 2.9.


Lasten ja aikuisten tennis- ja padelkursseista sekä muista tapahtumista tiedotetaan kattavammin myöhemmin nettisivuillamme ajankohtaista-osiossa (https://www.pickalatennisjapadel.com/blog). Voit toki myös kysyä lisätietoja jo nyt toimisto@pickalatennis.fi


6. Muut asiat


Pickalan golfkartanon tyylikkäissä saunatiloissa, aina päällä olevat kiukaat antavat hyvät löylyt pelien jälkeen. Tämän jälkeen voi siirtyä ravintola Spooniin nauttimaan hyvästä ruuasta ja tunnelmasta.


Pickala Tennis & Padel Club ry on myös somessa! Käy seuraamassa meitä ja arvostamme jos tägäät meidät omiin postauksiisi kun käyt meillä pelaamassa. Jaamme ne mielellämme (esim. IG-storyssa)!


- Facebook: Pickala Tennis ja Padel Club - Instagram: @pickalatennis_padelclub


Kilpailut, tennis ja padelkurssit, tenniksen ja padelin valmennustiedustelut: toimisto@pickalatennis.fi ja padel@pickalatennis.fi


Pickala Tennis & Padel Club ry:n hallitus 2022:

André Engström 040 566 9028 (Pj, valmennusasiat) Jukka Pulliainen 0400 637 978 (Tennis-asiat, toiminnanjohtaja ja klubi-isäntä) Jari Waaralinna 0400 404 500 (Padel-asiat, klubi-isäntä) Esa Ylimaula 050 538 1267 (Klubi-isäntä) Satu Pirilä 040 523 5444 Antti Hassinen 050 436 6966

Tervetuloa pelaamaan ja nähdään kentillä!


330 katselukertaa0 kommenttia

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

Comments


bottom of page